PROJEKTY

The Blood of Dawnwalker - Zwiastun filmowy

Kompozytor: Nikola Kołodziejczyk

 

kobyz, gheychack, fidel płocka,  kemanche, wokal

 

The Blood of Dawnwalker to pierwsza część oryginalnej sagi Rebel Wolves — action-RPG w klimacie mrocznego fantasy, z otwartym światem, bogatą fabułą i nieliniową strukturą narracyjną. W grze wcielasz się w postać Coena, młodego mężczyzny, który w wyniku przemiany skazany został na wieczność pomiędzy światem dnia a królestwem nocy.

The Blood of Dawnwalker "Ballad of Night and Day"

Kompozytor: Mikołaj Stroiński

 

fidel płocka, kemanche, skrzypce

 

The Blood of Dawnwalker to pierwsza część oryginalnej sagi Rebel Wolves — action-RPG w klimacie mrocznego fantasy, z otwartym światem, bogatą fabułą i nieliniową strukturą narracyjną. 

The Blood of Dawnwalker "Desperate measures"

Kompozytor: Piotr Musiał

 

fidel płocka, kobyz, wokale

 

The Blood of Dawnwalker to pierwsza część oryginalnej sagi Rebel Wolves — action-RPG w klimacie mrocznego fantasy, z otwartym światem, bogatą fabułą i nieliniową strukturą narracyjną. 

Spektakl "Cztery Pory Miłości" 
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana 2024

„Cztery pory miłości” w reżyserii Wojciecha Czerwińskiego to wyjątkowy, autorski spektakl muzyczny inspirowany polską muzyką ludową. To opowieść o losie dwójki bohaterów: kobiety i mężczyzny, i ich wielkiej miłości – niemożliwej do spełnienia.

Spektakl składa się z czterech części, które niczym cztery pory roku symbolizują cztery pory życia i tytułowe – cztery pory miłości. Współcześnie zaaranżowane melodie i pieśni ludowe, w których pobrzmiewają echa „Czterech pór roku” Vivaldiego, w zaskakujący sposób oddają emocje, nadzieje i rozczarowania dwojga bohaterów. Tematyka i nastrój wykonywanych na żywo utworów sprawiają, że spektakl zyskuje narrację, pozwalając śledzić losy ludzi, których życie zamknięte jest w metaforycznym obrazie przemian zachodzących każdego roku w naturze.

"Pieśni romantyczne | Badach | Kołodziejczyk" 2024

Twórczość Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza w aranżacjach Nikoli Kołodziejczyka. Koncert szczecińskich filharmoników zebranych pod szyldem Szczecin Philharmonic Big Band poprowadził sam autor aranżacji a zaśpiewali goście – Kuba Badach, Natalia Grosiak, Agnieszka Kiepuszewska oraz Anna Gadt

ROZEN "Róża" 2024

Róża” – drugi studyjny album zespołu Rozen, to muzyczna podróż przez świat skomplikowanych relacji i nostalgicznych wspomnień. Płyta zespołu jest fabularną  opowieścią o tęsknocie za tym co było i za tym co być mogło. Z każdym utworem odkrywamy kolejne szczegóły poruszającej historii dwójki bohaterów, którzy po latach ponownie spotykają się w malowniczej polskiej wsi. To wielowarstwowa opowieść o próbie powrotu do świata, który nie stanął w miejscu i ucieczki ze świata, który się zatrzymał. Ale przede wszystkim, jak wszystkie dobre historie, to historia o miłości. Gościnnie zaśpiewałam utwór „Napolta ze mnie”.

LemON "Piątka" 2023

„PIATKA” to wyjątkowy album, kolejna odsłona grupy, która charakteryzuje się szczerością na scenie. Przy produkcji płyty zespół po raz pierwszy podjął się współpracy z producentem i do wspólnej podróży zaprosił Bogdana Kondrackiego – czołowego producenta polskiej sceny muzycznej – miałam udział przy utworach w wersjach akustycznych, które zagraliśmy na koncertach na żywo.

Karolina Cicha + Swada & Spółka
"Sad" 2022

Ten album Karolina Cicha i Sw@da stworzyli wieloma językami: językiem natury i mową wielokulturowego Podlasia, językiem emocji, tradycji i współczesnym żargonem samplowanych dźwięków. Ten wielobarwny językowo krajobraz jest obecny na płycie w postaci pieśni, należących do kultur, które od wieków współtworzą bogatą mozaikę kulturową regionu. Jest w tych muzycznych pejzażach dużo rootsowej energii, która bierze się z natury.

Faust "Cisza po Tobie" 2022

Zaśpiewałam utwór „Zdążyć przed deszczem” oraz grałam na fideli płockiej, suce biłgorajskiej i kobyzie w kilku innych utworach.

ROZEN "Rozen" 2021

Rozen to czwórka przyjaciół grających muzykę z pogranicza indie folku i popu. Ich muzyka to połączenie wyrazistego, ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. Dzięki wspólnej, muzycznej wrażliwości, uniwersalne doświadczenia miłość, tęsknotę, nadzieję czy stratę, przekładają na melodie, które z łatwością można nucić. Każda piosenka to opowieść utkana z fabularnych, pełnych emocji tekstów, których bohaterem może być każdy z nas.

Projekt Osiecka "Nie żałuję" - Filharmonia Bałtycka 2021

Piosenki Agnieszki Osieckiej ciągle fascynują i wzruszają. Niezapomniane przeboje usłyszymy w wykonaniu charyzmatycznej solistki Teatru Roma – Edyty Krzemień. Artystce towarzyszył zespół Sentido pod kierownictwem muzycznym uznanego akordeonisty Piotra Kopietza. Zespół Sentido w składzie: Edyta Krzemień – wokal, Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, kemanche, suka biłgorajska, Arad Emamgholi – daf, tombak, Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne.

Karolina Cicha & Spółka
"Karaimska mapa muzyczna"2021

„Najmniejsza mniejszość” mówi się o Karaimach, bo rzeczywiście ich liczba w Polsce może sięgać najwyżej 200 osób. Ze względu na kosmopolityczny charakter społeczności karaimskiej w odkrywaniu ich tożsamości, historii i kultury niezbędna jest mapa. A na niej karaimskie drogi przez: Warszawę, Łuck, Troki, Halicz, Wilno, Kijów czy miasta Krymu. Wszystkie znalazły się na karaimskiej mapie w sieci. Do nich też nawiązują utwory w interpretacji Karoliny Cichej i Spółki oraz w wykonaniu samych Karaimów.

T/Aboret "Cyjanotypia" 2020

Muzyka która wypływa  gdzieś z głównego nurtu folkowego, pojawiają się odwołania do polskiej muzyki tradycyjnej, ale i do tradycji orientu, muzyki klasycznej i szeroko rozumiane jazzujące improwizacje. Instrumenty, które nagrałam na płycie to fidel płocka, suka biłgorajska, kemanche, kobyz, skrzypce oraz mój wokal.

Opracowanie i nagranie partii
wokalno – instrumentalnych na etnicznych instrumentach:

  • wokal,
  • kemanche,
  • fidel płocka,
  • suka biłgorajska,
  • kobyz

Maria Pomianowska & przyjaciele 
Moniuszko z 1000 i jednej nocy
2019

Nagranie partii instrumentalnych na płycie. Utwory zaproponowane na płycie to unikatowe, twórcze opracowania Marii Pomianowskiej zarówno znanych, jak i nowo odkrytych, dzieł Moniuszki z wykorzystaniem instrumentarium etnicznego z różnych stron świata, muzyki klasycznej i muzyki ludowej. To wyjątkowe połączenie tradycji muzycznej sześciu kontynentów z wybranymi utworami Moniuszki. 

Karolina Cicha & Spółka 
"Jeden-wiele" 2018

Na płycie znalazły się najradośniejsze i najjaśniejsze pieśni, jakie możemy usłyszeć w świątyniach na Podlasiu, gdzie od wieków współegzystują przeróżne tradycje religijne. Płyta to połączenie tej bogatej mozaiki w jeden spójny program, w którym wszystkie religie przemawiają niejako jednym głosem. Album stylistycznie jest blisko muzyki folkowej z charakterystycznym brzmieniem instrumentów etnicznych, takich jak fidel płocka, suka biłgorajska, kobyz, kemancze, ud, rubab, daf czy tombak. 

Vuraj - "Lito" 2018

Album oparty jest na pieśniach ludowych nagranych podczas 4-letnich wypraw do różnych regionów Palessie. Zebrane melodie otrzymały nowe instrumentalne aranżacje, ale zachowały autentyczne melodie i mikrojęzyki ich rodzimych regionów.

Maria Pomianowska "Tekla Bądarzewska - Zapomniany dźwięk" 2012

Zapomniany dźwięk to pierwsza w historii naszego kraju a druga na świecie monograficzna płyta z muzyką polskiej kompozytorki z czasów Fryderyka Chopina, Tekli Bądarzewskiej. Warto pamiętać, że choć muzyka Fryderyka Chopina jest niepowtarzalna i ponadczasowa to nie istniała w próżni. W jego czasach, żyło wielu polskich kompozytorów i kompozytorek, których twórczość – podobnie jak Tekli Bądarzewskiej – została zapomniana. A przecież to nasze dziedzictwo i bogactwo, na którego tle możemy dopiero zrozumieć i docenić geniusz Chopina.

Sentido

„Sentido” to międzynarodowy projekt muzyczny Piotra Kopietza, który wraz z wybitnymi artystami, wirtuozami instrumentów etnicznych i klasycznych, zaprasza Słuchaczy w świat szeroko pojętej „World Music – Muzyki Świata”.

Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek pytania, zapraszam do kliknięcia przycisku poniżej